درب ورودی آپارتمان یک خوش آمد گویی گرم به وارد شونده به خانه می گوید، طرح درب ورودی ساختمان باید از لحاظ سبک معماری داخلی با سایر مصالح به کار رفته در ساختمان هماهنگی داشته باشد در ادامه به تشریح انواع دربهای ورودی خواهیم پرداخت و بیان خواهیم کرد هر مدل درب ورودی ساختمان،مناسب با چه سبک طراحی می باشد.

دربهای ورودی سفید رنگ و روکش چوب :
درب های سفید رنگ:  با محیط های که دارای کف سنگ، پارکت و یا موزاییک های رگه دار می باشند، برای سبک های مدرن ، مدرن امروزی ، اسکاندیناوی و مینیمالیسم مناسب است.

درب های روکش چوب : درب روکش چوب با فضاهایی که کف و دیوارهای سفید دارند ترکیب زیبایی  برای سبک اسکاندیناوی می باشد. البته برای درب های روکش چوب توصیه می شود از قرنیز هایی به رنگ خود درب استفاده شود زیرا این کار موجب هارمونی بیشتر در فضا می شود.

دربهای ورودی تمام چوب :
درب های تمام چوب به همراه تاج و زهوار های شکیل مناسب سبک  کلاسیک ، فرانسوی و اسکاندیناوی می باشد.البته  درب با رگه ریشه های طبیعی چوب ( یعنی بدون تغییر در رنگ اصلی چوب  توسط رنگ های شفاف و نیمه شفاف) مناسب سبک روستیک هستند.

 

درب های مسطح:
سطح براق و و ساده ی درب های مسطح برای خانه های مدرن ایده آل است چرا که ظاهری صاف و تمیز را فراهم می آوردند. این درب ها معمولا از نئوپان یا الوار لایه ای ساخته می شوند و برای ایجادش، روی آن را با تخته سه لا و یا ام دی اف پوشانده اند. سطح آن معمولا با رنگ، روکش چوب و یا لمینت پوشیده شده است.

درب های قاب دار:

این نوع درب مناسب خانه هایی متعلق به دوره های تاریخی خاص می باشد چرا که دارای ظاهری کلاسیک هستند و می توانند بین یک تا ۸ قاب داشته باشند. درب های قاب دار معمولا شامل ریل، چارچوب های عمودی و پانل های تزریقی هستند. درب هایی با شش قاب به طورمعمول بیشتر استفاده می شوند.

دربهای ورودی تک قاب ساده با رنگ سفید :
درب های تک قاب ساده با رنگ سفید و یا طرح چوب مناسب هر دو سبک کلاسیک و مدرن یعنی ترانزیشنال یا نئو کلاسیک است.

 سایر نکات درمورد طرح دربهای ورودی ساختمان :
چوب دربهای ورودی : چوب روسی، راش، بلوط، ملچ از جمله چوب های متداول در ساخت درب های چوبی می باشند و روکش های بلوط، ملچ، زیتون، راش و گردو برای ساخت درب های روکش چوب مناسب هستند.

رنگ دربهای ورودی : رنگ های نیم پلی استر برای درب هایی با روکش های طبیعی و یا درب های تمام چوب که قرار است بافت چوب دیده شود، مناسب می باشد و همچنین رنگ های پوششی و پلی ارتان برای درب های تمام چوب که قرار است رگ و ریشه ها دیده شود کارایی دارد، رنگ های پوششی و پلی ارتان برای درب های رنگی مثل سفید که قرار نیست طرح چوب دیده شود مناسب هستند.

665 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با ما ( کلیک کنید)